Statistikk

NoARK har flere serier som går gjennom løpssesongen i tillegg til selve amatørchampionatet i regi av Norsk Galopp. Vi legger ut oppdatert statistikk fortløpende.

Poengfordelingen i NoARKs cup-er er som følger etter beste plassering: 18, 14, 12, 8, 6 og 2 for uplassert. Løpene er åpne for alle amatørryttere, men bare NoARKs medlemmer kan samle poeng i seriene. Beste rytter sammenlagt i seriene får en gave/gavekort. NoARKs amatørserie gjelder alle amatørløp unntatt Fegentri. Stipendet kan ikke vinnes to år på rad og er forbeholdt norsklisensierte ryttere.

OBS: Poeng i seriene beregnes fra den dagen medlemsskap i NoARK er betalt.

Sist oppdatert: Etter løp 15. oktober 2026

NoARK amatørserie 2026

Navn12345UTotalsumAntall løp
Sofie Endahl3322112611
Mie Blichfeldt14211211611
Karoline Pedersen22122511414
Tonje Sørvang21212310011
Finn Kristiansen2211686
Andile Ngcobo121156210
Ida Tandberg141526
Viktoria Aurora Hughes114306
Nicolas Vega13244
Mattia Girei11222
Charlotta Ericsson112224
Wilfredo Vargas13144

Høymyr Hesteutstyr Cup 2026

Navn12345USumAntall løp
Sofie Endahl222806
Karoline Pedersen11111425
Andile Ngcobo1111344
Ida Tandberg11262
Finn Kristiansen11242
Mie Blichfeldt112244
Wilfredo Vargas12123
Viktoria Aurora Hughes484
Nicolas Vega121
Charlotta Ericsson121

Øvrevoll Hesteeierforening Klokkeserie 2026

Navn12345USumAntall løp
Mie Blichfeldt12463
Tonje Sørvang1112365
Iselin Gjertsen21303
Finn Kristiansen2242
Viktoria Aurora Hughes11222
Sofie Endahl1181
Andile Ngcobo12123
Ida Tandberg181
Charlotta Ericsson1182
Karoline Pedersen484

Lampehuset Cup 2026

Navn12345USumAntall løp

Mestseirende amatørrytter 2026*

Navn123Antall løp
Sofie Endahl3311
Karoline Pedersen22114
Tonje Sørvang21213
Finn Kristiansen226
Mie Blichfeldt14211
Fernando Manzo116
Michelle Rosenqvist112
Ida Tandberg16
Nicolas Vega14
Kristina Tijanic11
T. Wilhelmsson11
Iselin Gjertsen23
Andile Ngcobo1210
Viktoria Aurora Hughes16
Mattia Girei12
Yasmine Nilsson11
Indra Frid Ålrud19
Charlotta Ericsson14
Frida Sandbraaten12
Hege Larsen Mjønli11
Aja Nafstad11
Wilfredo Vargas4
Paulo Lopes2
Emilie Finckenhagen1
K. Roussety1
Lukas Lindgren1
* Alle amatørløp regnes med, uansett medlemsskap i NoARK.

 

Statistikk 2025

Statistikk 2024

Statistikk 2023

Statistikk 2022

Statistikk 2021

Statistikk 2020

Statistikk 2019

Statistikk 2018

Statistikk 2017

Statistikk 2016

Statistikk 2015

Statistikk 2014

Statistikk 2013

Statistikk 2012

Statistikk 2011

Statistikk 2010

Statistikk 2009